Kodi zonal 2373 / +302373Kodi zonal:2373     (+30 2373)
Qyteti/qyteza ose krahina:Nea Moudania

Shteti:

GreqiaPrefiksi 2373 është kodi i zonës për Nea Moudania. Dhe Nea Moudania ndodhet në Greqia. Nëse ndodheni jashtë Greqia dhe dëshironi të telefononi një person në Nea Moudania, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Greqia është +30, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Nea Moudania, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +30 2373.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +30 2373 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Nea Moudania për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0030 2373.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 2373 / +302373 (Greqia)