Kodi zonal 2364 / +2682364Kodi zonal:2364     (+268 2364)
Qyteti/qyteza ose krahina:Big Bend

Shteti:

eSwatini (Suazilanda)


Kodi zonal 2364 / +2682364 (eSwatini (Suazilanda))


Prefiksi 2364 është kodi i zonës për Big Bend. Dhe Big Bend ndodhet në eSwatini (Suazilanda). Nëse ndodheni jashtë eSwatini (Suazilanda) dhe dëshironi të telefononi një person në Big Bend, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për eSwatini (Suazilanda) është +268, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Big Bend, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +268 2364.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +268 2364 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Big Bend për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00268 2364.
Llogaritësi I numrit të telefonit