Kodi zonal 2245 (+432245 / 00432245 / 011432245) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:2245     (+43 2245)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Wolkersdorf im Weinviertel

Shteti:

Austria

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 2245 / +432245 / 00432245 / 011432245, Austria (hyrja telefonike)


Prefiksi 2245 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Wolkersdorf im Weinviertel. Dhe Wolkersdorf im Weinviertel ndodhet në Austria. Nëse ndodheni jashtë Austria dhe dëshironi të telefononi një person në Wolkersdorf im Weinviertel, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Austria është +43 (0043), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wolkersdorf im Weinviertel, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +43 2245. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +43 2245 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wolkersdorf im Weinviertel për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0043 2245.