Kodi zonal 222482 (+237222482 / 00237222482 / 011237222482) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:222482     (+237 222482)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Kye-Ossie

Shteti:

Kameruni

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 222482 / +237222482 / 00237222482 / 011237222482, Kameruni (hyrja telefonike)


Prefiksi 222482 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Kye-Ossie. Dhe Kye-Ossie ndodhet në Kameruni. Nëse ndodheni jashtë Kameruni dhe dëshironi të telefononi një person në Kye-Ossie, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kameruni është +237 (00237), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Kye-Ossie, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +237 222482. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +237 222482 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Kye-Ossie për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00237 222482.