Kodi zonal 09861 / +499861Kodi zonal:09861     (+499861)
Qyteti/qyteza ose krahina:Rothenburg ob der Tauber

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 09861 / +499861 (Gjermania)


Prefiksi 09861 është kodi i zonës për Rothenburg ob der Tauber. Dhe Rothenburg ob der Tauber ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rothenburg ob der Tauber, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rothenburg ob der Tauber, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499861.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499861 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rothenburg ob der Tauber për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499861.
Llogaritësi I numrit të telefonit