Kodi zonal 09469 / +499469Kodi zonal:09469     (+499469)
Qyteti/qyteza ose krahina:Roding-Neubäu

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 09469 / +499469 (Gjermania)


Prefiksi 09469 është kodi i zonës për Roding-Neubäu. Dhe Roding-Neubäu ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Roding-Neubäu, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Roding-Neubäu, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499469.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499469 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Roding-Neubäu për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499469.
Llogaritësi I numrit të telefonit