Kodi zonal 09340 (+499340 / 00499340 / 011499340) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:09340     (+499340)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Königheim-Brehmen

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 09340 / +499340 / 00499340 / 011499340, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 09340 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Königheim-Brehmen. Dhe Königheim-Brehmen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Königheim-Brehmen, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Königheim-Brehmen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 9340. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 9340 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Königheim-Brehmen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 9340.