Kodi zonal 0933 (+46933 / 0046933 / 01146933) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0933     (+46933)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Vindeln

Shteti:

Suedia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0933 / +46933 / 0046933 / 01146933, Suedia (hyrja telefonike)


Prefiksi 0933 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Vindeln. Dhe Vindeln ndodhet në Suedia. Nëse ndodheni jashtë Suedia dhe dëshironi të telefononi një person në Vindeln, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Suedia është +46 (0046), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Vindeln, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +46 933. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +46 933 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Vindeln për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0046 933.