Kodi zonal 09146 / +499146Kodi zonal:09146     (+499146)
Qyteti/qyteza ose krahina:Markt Berolzheim

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 09146 / +499146 (Gjermania)


Prefiksi 09146 është kodi i zonës për Markt Berolzheim. Dhe Markt Berolzheim ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Markt Berolzheim, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Markt Berolzheim, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +499146.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +499146 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Markt Berolzheim për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00499146.
Llogaritësi I numrit të telefonit