Kodi zonal 09141 (+499141 / 00499141 / 011499141) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:09141     (+499141)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Weißenburg i Bay

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 09141 / +499141 / 00499141 / 011499141, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 09141 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Weißenburg i Bay. Dhe Weißenburg i Bay ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Weißenburg i Bay, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Weißenburg i Bay, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 9141. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 9141 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Weißenburg i Bay për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 9141.