Kodi zonal 07725 / +497725Kodi zonal:07725     (+497725)
Qyteti/qyteza ose krahina:Königsfeld im Schwarzwald

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 07725 është kodi i zonës për Königsfeld im Schwarzwald. Dhe Königsfeld im Schwarzwald ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Königsfeld im Schwarzwald, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Königsfeld im Schwarzwald, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497725.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497725 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Königsfeld im Schwarzwald për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497725.
Llogaritësi I numrit të telefonit