Kodi zonal 07506 (+497506 / 00497506 / 011497506) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:07506     (+497506)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Wangen-Leupolz

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 07506 / +497506 / 00497506 / 011497506, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 07506 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Wangen-Leupolz. Dhe Wangen-Leupolz ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Wangen-Leupolz, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wangen-Leupolz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 7506. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 7506 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wangen-Leupolz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 7506.