Kodi zonal 07246 / +497246Kodi zonal:07246     (+497246)
Qyteti/qyteza ose krahina:Malsch Kr Karlsruhe

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 07246 / +497246 (Gjermania)


Prefiksi 07246 është kodi i zonës për Malsch Kr Karlsruhe. Dhe Malsch Kr Karlsruhe ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Malsch Kr Karlsruhe, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Malsch Kr Karlsruhe, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +497246.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +497246 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Malsch Kr Karlsruhe për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00497246.
Llogaritësi I numrit të telefonit