Kodi zonal 06407 / +496407Kodi zonal:06407     (+496407)
Qyteti/qyteza ose krahina:Rabenau Hess

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 06407 / +496407 (Gjermania)


Prefiksi 06407 është kodi i zonës për Rabenau Hess. Dhe Rabenau Hess ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rabenau Hess, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rabenau Hess, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +496407.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +496407 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rabenau Hess për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00496407.
Llogaritësi I numrit të telefonit