Kodi zonal 0577 / +31577Kodi zonal:0577     (+31577)
Qyteti/qyteza ose krahina:Uddel

Shteti:

HolandaPrefiksi 0577 është kodi i zonës për Uddel. Dhe Uddel ndodhet në Holanda. Nëse ndodheni jashtë Holanda dhe dëshironi të telefononi një person në Uddel, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Holanda është +31, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Uddel, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +31577.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +31577 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Uddel për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0031577.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 0577 / +31577 (Holanda)