Kodi zonal 05734 / +495734Kodi zonal:05734     (+495734)
Qyteti/qyteza ose krahina:Bergkirchen Westf

Shteti:

GjermaniaPrefiksi 05734 është kodi i zonës për Bergkirchen Westf. Dhe Bergkirchen Westf ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Bergkirchen Westf, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bergkirchen Westf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +495734.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +495734 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bergkirchen Westf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00495734.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 05734 / +495734 (Gjermania)