Kodi zonal 05358 / +2125358Kodi zonal:05358     (+2125358)
Qyteti/qyteza ose krahina:Ifrane

Shteti:

Maroku


Kodi zonal 05358 / +2125358 (Maroku)


Prefiksi 05358 është kodi i zonës për Ifrane. Dhe Ifrane ndodhet në Maroku. Nëse ndodheni jashtë Maroku dhe dëshironi të telefononi një person në Ifrane, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Maroku është +212, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ifrane, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +2125358.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +2125358 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ifrane për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 002125358.
Llogaritësi I numrit të telefonit