Kodi zonal 0475 (+374475 / 00374475 / 011374475) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0475     (+374475)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Hadrut

Shteti:

Armeni

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0475 / +374475 / 00374475 / 011374475, Armeni (hyrja telefonike)


Prefiksi 0475 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Hadrut. Dhe Hadrut ndodhet në Armeni. Nëse ndodheni jashtë Armeni dhe dëshironi të telefononi një person në Hadrut, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Armeni është +374 (00374), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Hadrut, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +374 475. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +374 475 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Hadrut për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00374 475.