Kodi zonal 04740 (+494740 / 00494740 / 011494740) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:04740     (+494740)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Loxstedt-Dedesdorf

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 04740 / +494740 / 00494740 / 011494740, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 04740 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Loxstedt-Dedesdorf. Dhe Loxstedt-Dedesdorf ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Loxstedt-Dedesdorf, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Loxstedt-Dedesdorf, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 4740. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 4740 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Loxstedt-Dedesdorf për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 4740.