Kodi zonal 04607 / +494607Kodi zonal:04607     (+494607)
Qyteti/qyteza ose krahina:Janneby

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 04607 / +494607 (Gjermania)


Prefiksi 04607 është kodi i zonës për Janneby. Dhe Janneby ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Janneby, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Janneby, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494607.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494607 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Janneby për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494607.
Llogaritësi I numrit të telefonit