Kodi zonal 04533 / +494533Kodi zonal:04533     (+494533)
Qyteti/qyteza ose krahina:Reinfeld Holstein

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 04533 / +494533 (Gjermania)


Prefiksi 04533 është kodi i zonës për Reinfeld Holstein. Dhe Reinfeld Holstein ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Reinfeld Holstein, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Reinfeld Holstein, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494533.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494533 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Reinfeld Holstein për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494533.
Llogaritësi I numrit të telefonit