Kodi zonal 04523 / +494523Kodi zonal:04523     (+494523)
Qyteti/qyteza ose krahina:Malente

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 04523 / +494523 (Gjermania)


Prefiksi 04523 është kodi i zonës për Malente. Dhe Malente ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Malente, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Malente, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +494523.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +494523 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Malente për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00494523.
Llogaritësi I numrit të telefonit