Kodi zonal 044 (+6344 / 006344 / 0116344) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:044     (+6344)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Bulacan, Nueva Ecija

Shteti:

Filipinet

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 044 / +6344 / 006344 / 0116344, Filipinet (hyrja telefonike)


Prefiksi 044 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Bulacan, Nueva Ecija. Dhe Bulacan, Nueva Ecija ndodhet në Filipinet. Nëse ndodheni jashtë Filipinet dhe dëshironi të telefononi një person në Bulacan, Nueva Ecija, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Filipinet është +63 (0063), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Bulacan, Nueva Ecija, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +63 44. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +63 44 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Bulacan, Nueva Ecija për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0063 44.