Kodi zonal 039997 / +4939997Kodi zonal:039997     (+4939997)
Qyteti/qyteza ose krahina:Jarmen

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 039997 / +4939997 (Gjermania)


Prefiksi 039997 është kodi i zonës për Jarmen. Dhe Jarmen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Jarmen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Jarmen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4939997.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4939997 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Jarmen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004939997.
Llogaritësi I numrit të telefonit