Kodi zonal 039825 (+4939825 / 004939825 / 0114939825) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:039825     (+4939825)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Wokuhl

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 039825 / +4939825 / 004939825 / 0114939825, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 039825 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Wokuhl. Dhe Wokuhl ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Wokuhl, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Wokuhl, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 39825. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 39825 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Wokuhl për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 39825.