Kodi zonal 03860 / +493860Kodi zonal:03860     (+493860)
Qyteti/qyteza ose krahina:Raben Steinfeld

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 03860 / +493860 (Gjermania)


Prefiksi 03860 është kodi i zonës për Raben Steinfeld. Dhe Raben Steinfeld ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Raben Steinfeld, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Raben Steinfeld, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +493860.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +493860 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Raben Steinfeld për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00493860.
Llogaritësi I numrit të telefonit