Kodi zonal 038374 (+4938374 / 004938374 / 0114938374) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:038374     (+4938374)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Lassan b Wolgast

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 038374 / +4938374 / 004938374 / 0114938374, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 038374 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Lassan b Wolgast. Dhe Lassan b Wolgast ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Lassan b Wolgast, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Lassan b Wolgast, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 38374. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 38374 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Lassan b Wolgast për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 38374.