Kodi zonal 0382 / +46382Kodi zonal:0382     (+46382)
Qyteti/qyteza ose krahina:Sävsjö

Shteti:

SuediaPrefiksi 0382 është kodi i zonës për Sävsjö. Dhe Sävsjö ndodhet në Suedia. Nëse ndodheni jashtë Suedia dhe dëshironi të telefononi një person në Sävsjö, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Suedia është +46, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sävsjö, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +46382.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +46382 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sävsjö për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0046382.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 0382 / +46382 (Suedia)