Kodi zonal 035477 (+4935477 / 004935477 / 0114935477) (hyrja telefonike)Kodi zonal 035477 / +4935477 / 004935477 / 0114935477, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 035477 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Rietzneuendorf-Friedrichshof. Dhe Rietzneuendorf-Friedrichshof ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Rietzneuendorf-Friedrichshof, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Rietzneuendorf-Friedrichshof, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 35477. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 35477 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Rietzneuendorf-Friedrichshof për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 35477.