Kodi zonal 035474 (+4935474 / 004935474 / 0114935474) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:035474     (+4935474)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Schönwalde b Lübben

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 035474 / +4935474 / 004935474 / 0114935474, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 035474 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Schönwalde b Lübben. Dhe Schönwalde b Lübben ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Schönwalde b Lübben, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Schönwalde b Lübben, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 35474. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 35474 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Schönwalde b Lübben për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 35474.