Kodi zonal 035207 / +4935207Kodi zonal:035207     (+4935207)
Qyteti/qyteza ose krahina:Moritzburg

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 035207 / +4935207 (Gjermania)


Prefiksi 035207 është kodi i zonës për Moritzburg. Dhe Moritzburg ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Moritzburg, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Moritzburg, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4935207.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4935207 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Moritzburg për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004935207.
Llogaritësi I numrit të telefonit