Kodi zonal 035 / +85535Kodi zonal:035     (+85535)
Qyteti/qyteza ose krahina:Koh Kong

Shteti:

KamboxhiaPrefiksi 035 është kodi i zonës për Koh Kong. Dhe Koh Kong ndodhet në Kamboxhia. Nëse ndodheni jashtë Kamboxhia dhe dëshironi të telefononi një person në Koh Kong, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Kamboxhia është +855, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Koh Kong, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +85535.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +85535 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Koh Kong për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0085535.
Llogaritësi I numrit të telefonit


Kodi zonal 035 / +85535 (Kamboxhia)