Kodi zonal 03467 (+543467 / 00543467 / 011543467) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:03467     (+543467)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Córdoba / Santa Fe

Shteti:

Argjentina

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 03467 / +543467 / 00543467 / 011543467, Argjentina (hyrja telefonike)


Prefiksi 03467 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Córdoba / Santa Fe. Dhe Córdoba / Santa Fe ndodhet në Argjentina. Nëse ndodheni jashtë Argjentina dhe dëshironi të telefononi një person në Córdoba / Santa Fe, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Argjentina është +54 (0054), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Córdoba / Santa Fe, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +54 3467. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +54 3467 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Córdoba / Santa Fe për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0054 3467.