Kodi zonal 033973 (+4933973 / 004933973 / 0114933973) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:033973     (+4933973)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Zernitz b Neustadt Dosse

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 033973 / +4933973 / 004933973 / 0114933973, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 033973 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Zernitz b Neustadt Dosse. Dhe Zernitz b Neustadt Dosse ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Zernitz b Neustadt Dosse, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Zernitz b Neustadt Dosse, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 33973. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 33973 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Zernitz b Neustadt Dosse për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 33973.