Kodi zonal 033968 / +4933968Kodi zonal:033968     (+4933968)
Qyteti/qyteza ose krahina:Meyenburg Kr Prignitz

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 033968 / +4933968 (Gjermania)


Prefiksi 033968 është kodi i zonës për Meyenburg Kr Prignitz. Dhe Meyenburg Kr Prignitz ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Meyenburg Kr Prignitz, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Meyenburg Kr Prignitz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4933968.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4933968 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Meyenburg Kr Prignitz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004933968.
Llogaritësi I numrit të telefonit