Kodi zonal 033765 / +4933765Kodi zonal:033765     (+4933765)
Qyteti/qyteza ose krahina:Märkisch Buchholz

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 033765 / +4933765 (Gjermania)


Prefiksi 033765 është kodi i zonës për Märkisch Buchholz. Dhe Märkisch Buchholz ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Märkisch Buchholz, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Märkisch Buchholz, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4933765.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4933765 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Märkisch Buchholz për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004933765.
Llogaritësi I numrit të telefonit