Kodi zonal 033760 (+4933760 / 004933760 / 0114933760) (hyrja telefonike)Kodi zonal 033760 / +4933760 / 004933760 / 0114933760, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 033760 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Münchehofe Kr Dahme-Spreewald. Dhe Münchehofe Kr Dahme-Spreewald ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Münchehofe Kr Dahme-Spreewald, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Münchehofe Kr Dahme-Spreewald, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 33760. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 33760 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Münchehofe Kr Dahme-Spreewald për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 33760.