Kodi zonal 033608 / +4933608Kodi zonal:033608     (+4933608)
Qyteti/qyteza ose krahina:Jacobsdorf Mark

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 033608 / +4933608 (Gjermania)


Prefiksi 033608 është kodi i zonës për Jacobsdorf Mark. Dhe Jacobsdorf Mark ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Jacobsdorf Mark, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Jacobsdorf Mark, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +4933608.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +4933608 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Jacobsdorf Mark për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 004933608.
Llogaritësi I numrit të telefonit