Kodi zonal 032295 / +37432295Kodi zonal:032295     (+37432295)
Qyteti/qyteza ose krahina:Yeghegnut

Shteti:

Armeni


Kodi zonal 032295 / +37432295 (Armeni)


Prefiksi 032295 është kodi i zonës për Yeghegnut. Dhe Yeghegnut ndodhet në Armeni. Nëse ndodheni jashtë Armeni dhe dëshironi të telefononi një person në Yeghegnut, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Armeni është +374, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Yeghegnut, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +37432295.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +37432295 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Yeghegnut për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0037432295.
Llogaritësi I numrit të telefonit