Kodi zonal 029 (+8429 / 008429 / 0118429) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:029     (+8429)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Yên Bái

Shteti:

Vietnami

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 029 / +8429 / 008429 / 0118429, Vietnami (hyrja telefonike)


Prefiksi 029 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Yên Bái. Dhe Yên Bái ndodhet në Vietnami. Nëse ndodheni jashtë Vietnami dhe dëshironi të telefononi një person në Yên Bái, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Vietnami është +84 (0084), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Yên Bái, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +84 29. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +84 29 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Yên Bái për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0084 29.