Kodi zonal 02630 / +492630Kodi zonal:02630     (+492630)
Qyteti/qyteza ose krahina:Mülheim-Kärlich

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 02630 / +492630 (Gjermania)


Prefiksi 02630 është kodi i zonës për Mülheim-Kärlich. Dhe Mülheim-Kärlich ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Mülheim-Kärlich, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Mülheim-Kärlich, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492630.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492630 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Mülheim-Kärlich për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492630.
Llogaritësi I numrit të telefonit