Kodi zonal 02623 (+492623) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:02623     (+492623)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Ransbach-Baumbach

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 02623 / +492623, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 02623 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Ransbach-Baumbach. Dhe Ransbach-Baumbach ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Ransbach-Baumbach, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ransbach-Baumbach, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 2623. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 2623 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ransbach-Baumbach për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 2623.