Kodi zonal 02552 (+492552 / 00492552 / 011492552) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:02552     (+492552)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Steinfurt-Borghorst

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 02552 / +492552 / 00492552 / 011492552, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 02552 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Steinfurt-Borghorst. Dhe Steinfurt-Borghorst ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Steinfurt-Borghorst, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Steinfurt-Borghorst, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 2552. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 2552 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Steinfurt-Borghorst për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 2552.