Kodi zonal 02528 (+492528 / 00492528 / 011492528) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:02528     (+492528)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Ennigerloh-Enniger

Shteti:

Gjermania

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 02528 / +492528 / 00492528 / 011492528, Gjermania (hyrja telefonike)


Prefiksi 02528 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Ennigerloh-Enniger. Dhe Ennigerloh-Enniger ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Ennigerloh-Enniger, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49 (0049), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Ennigerloh-Enniger, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +49 2528. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +49 2528 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Ennigerloh-Enniger për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0049 2528.