Kodi zonal 02165 / +492165Kodi zonal:02165     (+492165)
Qyteti/qyteza ose krahina:Jüchen

Shteti:

Gjermania


Kodi zonal 02165 / +492165 (Gjermania)


Prefiksi 02165 është kodi i zonës për Jüchen. Dhe Jüchen ndodhet në Gjermania. Nëse ndodheni jashtë Gjermania dhe dëshironi të telefononi një person në Jüchen, përveç kodit të zonës, ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Gjermania është +49, për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Jüchen, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +492165.

Në këtë rast përpara kodit të zonës hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane.

Si alternativë për numrin +492165 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Jüchen për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 00492165.
Llogaritësi I numrit të telefonit