Kodi zonal 0156 (+46156 / 0046156 / 01146156) (hyrja telefonike)



Kodi zonal / hyrja telefonike:0156     (+46156)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Trosa-Vagnhärad

Shteti:

Suedia

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0156 / +46156 / 0046156 / 01146156, Suedia (hyrja telefonike)


Prefiksi 0156 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Trosa-Vagnhärad. Dhe Trosa-Vagnhärad ndodhet në Suedia. Nëse ndodheni jashtë Suedia dhe dëshironi të telefononi një person në Trosa-Vagnhärad, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Suedia është +46 (0046), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Trosa-Vagnhärad, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +46 156. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +46 156 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Trosa-Vagnhärad për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0046 156.