Kodi zonal 0117 (+31117 / 0031117 / 01131117) (hyrja telefonike)Kodi zonal / hyrja telefonike:0117     (+31117)

Qyteti/qyteza ose krahina:

Sluis

Shteti:

Holanda

Llogaritësi I numrit të telefonit

Kodi zonal 0117 / +31117 / 0031117 / 01131117, Holanda (hyrja telefonike)


Prefiksi 0117 është kodi i zonës (hyrja telefonike) për Sluis. Dhe Sluis ndodhet në Holanda. Nëse ndodheni jashtë Holanda dhe dëshironi të telefononi një person në Sluis, përveç kodit të zonës (hyrja telefonike), ju neviojitet edhe kodi i shtetit që dëshironi të telefononi. Kodi i shtetit për Holanda është +31 (0031), për këtë arsye nëse ndodheni në Shqipëri dhe dëshironi të telefononi dikë në Sluis, përpara numrit duet të vendosni edhe prefiksin e shtetit ku ndodhet personi, pra +31 117. Në këtë rast përpara kodit të zonës (hyrja telefonike) hiqet 0.

Zakonisht formati i numrit nis me shenjën plus që vendoset përpara numrit të telefonit. Megjithatë, është më se e zakonshme që shenja plus zëvendësohet me një sekuencë numrash që njofton rrjetin telefonik për faktin se ju dëshironi të telefononi një numër telefoni në një shtet tjetër. ITU rekomandon përdorimin e 00, të cilat përdoren gjithashtu në shumë vende, duke përfshirë të gjitha vendet evropiane. Si alternativë për numrin +31 117 që duhet të vendosni përpara numrit të telefonit të një personi në Sluis për t'i telefonuar nga Shqipëri, mund të përdorni edhe 0031 117.